11.kolo- Starší žáci zakončili podzim domácí výhrou

FC AJAX BEZMĚROV: TJ ZDOUNKY  5:3 (1:1)

BRANKY: 2. Patrik DANĚK, 37.Patrik DANĚK, 55. Marek VILÍMEK, 61. Patrik DANĚK, 69. Michal KROUPA

Sestava: Matěj POLÁŠEK- Marek VILÍMEK, Matěj STRAŠÁK- Radek HAŠPICA, Theo FEKAR, Michal KROUPA- Patrik DANĚK, Jakub KOMÁREK

Patrik HOURA, Zdeňka JORDOVÁ- Dominik SKÁCEL, David OPLUŠTIL, Marián NOVÁK- Aleš VEJTASA, Kristýna ZACHOVÁ

V dnešním posledním zápase podzimní části sezony jsme byli jasnými favority. Chtěli jsme proto vyhrát a udržet druhou příčku v tabulce. Do zápasu jsme vstoupili náporem a hned ve druhé minutě vstřelil gól Patrik Daněk. Všichni si zřejmě mysleli, že zápas bude pokračovat stejně jako proti Zlobicím. Bohužel další naše šance zůstaly nevyužity. Po 10 minutách jsme kompletně vystřídali sestavu a naše převaha byla pryč. Hra se vyrovnala a hosté se dokonce dostali dvakrát na naši polovinu. Ve 20 minutě se vrátila základní sestava a vypacovali jsme si několik střeleckých možností , ale bránu netrefili ani jednou. Nadějná byla především střela Michala Kroupy. Po rohu jsme ani na dvakrát neprostřelili hostující obranu. A když už dal gól Kuba Komárek, tak nebyl uznán, protože Michal při zpracování zahrál předtím rukou. A tak nás soupeř nejprve vystrašil, když neorozumění brankáře s Markem skončilo na tyči naší branky. A potom potrestal, když střelu s dvaceti metrů, která skončila na tyči, si srazil zády Matěj do naší sítě. Gólem do šatny jsme byli potrestáni za naše laxní zahazování šancí.
O přestávce byla bouřka v kabině. Přeskupili jsme sestavu a snažili se rozhodnout nástupem do druhého poločasu. V sedmé minutě zvýšil na 2:1 Patrik Daněk, když na dvakrát protlačil míč do sítě po dlouhém autu Marka Vilímka. Následovaly obrovské šance Patrika a Michala, kteří však stříleli pánu bohu do oken, nebo rovnou na železniční zastávku pod parhonem. Pravdu o tom, že stačí trefit branku potvrdil Marek 55. minutě, když s půlky vystřelil na branku, trefil drn uprostřed branky a brankář si srazil míč za svá záda. Vedli jsme 3:1 a zdálo se být rozhodnuto. Ovšem hosté za minutu vyrovnali po dobře zahrané standartce z půlky hřiště. Naší obranou propadl dlouhý míč a  něj si naběhl nejmenší hráč na hřišti a zavěsil k tyči. Bylo to 3:2 a za chvíli bylo ještě hůř. To po soupeřově rohu viděl pan rozhodčí ruku a odpískal proti nám penaltu.  Na dotaz, který hráč zahrál rukou, tak odpověděl , že neví, že to bylo v chumlu hráčů. No byl to náš brankář, kdo zahrál rukou. Byla to tragikomická situace, ale  v 59. minutě bylo srovnáno 3:3. Naštěstí si za dvě minuty vzpoměl Patrik Daněk, kam má mířit své jedovaté střely a dostal nás po třetí do vedení. Soupeře jsme pak do ničeho nepustili. Navíc Michal přidal v závěru krásný gól z levé strany. Dramatický zápas jsme tak dotáhli do vítězného konce, ale bylo těžší než jsme čekali.
Dostali jsme se tak dočasně na první místo tabulky. Na jaře nás pak čeká tvrdý boj o vítězství v celé soutěži.

Napsat komentář