5.kolo- Starší žáci jasně zvítězili v Chropyni

FK CHROPYNĚ : FC AJAX BEZMĚROV 2:6 (1:2)

BRANKY : Patrik DANĚK 4, Michal KROUPA 2

SESTAVA : Dominik SKÁCEL – Marek VILÍMEK, Patrik HOURA – Radek HAŠPICA, David OPLUŠTIL, Theo FEKAR – Patrik DANĚK, Michal KROUPA

Pavel OPLUŠTIL, Matěj STRAŠÁK, Zdeňka JORDOVÁ, Jakub KOMÁREK, Matěj POLÁŠEK

Dnes nás čekal velmi důležitý zápas v Chropyni. Domácí byli zatím s plným počtem bodů na prvním místě. Náš výběr ztratil pouze bod v Lubné a zatím držel čtvrtou příčku. Poprvé se sešlo všech třináct nominovaných hráčů bez ani jedné omluvenky. Nastoupili jsme tak s tím nejsilnějším, co máme nyní k dispozici. Do brány šel po dvou zápasové pauze Dominik Skácel.

Po příjezdu do Chropyně, jsme byli nemile překvapeni, že nás domácí pustili do šaten až pět minut před oficiálním začátkem  utkání. I to nás nabudilo k tomu, abychom tady konečně vyhráli a odvezli si všechny body do Bezměrova. Zápas začal s 20 minutovým zpožděním. Od první minuty jsme se snažili o presink a soupeře přibyli na vlastní polovinu. Domácí byli zjevně zaskočeni naší aktivitou a pod tlakem kupili chyby. Jednu z nich dokázal využít Patrik Daněk, který v 7.minutě otevřel skore. O pět minut později to byl opět ten samý hráč, který zvyšoval na 2:0. Naši hráči příkladně bojovali a vytvářeli si další šance a spoustu rohových kopů. Také dlouhé auty v podání Marka Vilímka byly velmi nebezpečné. Kolem dvacáté minuty jsem postupně vystřídal  postupně všech pět náhradníků. Zdeňka měla šanci společně s Davidem zvýšit na tříbrankový rozdíl. Domácí se začali osmělovat a měli pár pološancí, které bezpečně zlikvidoval Dominik v bráně. Ovšem po promáchnutí Matěje Strašáka na půlce se domácí dostali do kombinační akce, která skončila třemi střeleckými pokusy, které naše obrana ignorovala. Až ta třetí střela prošla za Dominikova záda. Zbývalo pět minut do poločasu a zpět se vrátila celá základní sestava, abychom vůbec zvládli nápor domácích, kteří v euforii ze vstřeleného gólu, velmi ožili. Dominik nás opět podržel a poločas jsme tak vyhráli 1:2.

O poločase jsme apelovali na hráče, že jsme lepší a přidáme další góly a dnes tady rozhodně vyhrajem. Opět jsme se vrátili k osvědčené sestavě a  na soupeře nastoupili s velkou energií. Výborně si vedl v obranných situacích Radek, který vymyzal ze hry jejich nejnebezpečnějšího hráče z první půlky. Patrik Daněk něměl dvakrát přesnou mušku. Ale vše se změnilo v osmé minutě, když Patrikovu střelu vyrazil brankař domácích k Michalovi Kroupovi a ten potvrdil svůj zlepšený výkon v druhé půli, brankou na 1:3. Soupeře jsme opět k ničemu nepustli dalších patnáct minut. Naše střely však gólem neskončili. Spousta jich bylo zblokovaných. Ale s následných rohů zase nic nebylo. Ve 23. minutě po nenápadné akci zleva, po sérii nedůsledností naší obrany, domácí snížili na 2:3. A opět ožili a byli chvíli rovnoceným soupeřem. Ovšem po pěti minutách bylo rozhodnuto. Kapitán David Opluštil vyslal krásně do brejku Patrika Daňka a ten nádhernou tvrdou ránou po zemi k tyči zvýšil na 2:4. Do konce zápasu zbývalo sedm minut a naši hráči nepolevovali v koncentraci. Závěr nám pak vyšel i gólově, když v poslední minutě normální hrací doby pečetil naši výhru Michal a v nastavení svůj čtvrtý gól přidal Patrik.

Po výborném výkonu jsme zaslouženě porazili první tým tabulky a zůstali jsme i po čtvrtém zápase bez porážky. V tabulce jsme zatím třetí, jelikož máme o zápas méně než naši soupeři.

Napsat komentář